Informacje O Nas

Misja

Naszą misją jest nowoczesne i merytoryczne wsparcie Państwa działań na rzecz poprawy stanu zdrowia w Państwa lokalnej społeczności. Szczególną uwagę poświęcamy procesowi tworzenia programów zdrowotnych dlatego bazując na szerokim doświadczeniu opracowaliśmy innowacyjny kreator, który wesprze Państwa pracę nad nowymi projektami zdrowotnymi.

Dla kogo przeznaczony jest ten portal?

Portal DobreProgramyZdrowotne.pl, a szczególnie Kreator Programów Zdrowotnych jest odpowiedzią na postulaty aby prezentować funkcjonalne narzędzia pomocnicze oraz modelowe rozwiązania dzięki którym implementacja programów zdrowotnych w niektórych obszarach zdrowia publicznego będzie łatwiejsza.

Portal w swoim głównym zamierzeniu, przeznaczony jest dla wszystkich osób z Jednostek Samorządu Terytorialnego, którzy zajmują się tematyką zdrowia.
Przydatne informacje znajdą tu zarówno pracownicy wydziałów zdrowia jak i radni, którzy chcą opracować program zdrowotny zgodny z wymogami Agencji Oceny Technologii Medycznych.

Co umieszczamy w portalu?

W portalu odnajdą Państwo informacje o najważniejszych wydarzeniach edukacyjnych, a także pomocne linki i dokumenty przydatne w procesie tworzenia programów zdrowotnych, Kreator Programów Zdrowotnych wraz zaimplementowanymi modelowymi programami zdrowotnymi.

Kto Tworzy portal DobreProgramyZdrowotne.pl

Twórcami portalu są eksperci zarówno zdrowia publicznego jak i oceny technologii medycznych, zaangażowani od 2008 roku w edukację samorządów terytorialnych.

Portal współtworzony jest przez:

  • Stowarzyszenie CEESTAHC - skupiające ekspertów z dziedziny oceny technologii medycznych.
  • Market Access Audit Tomasz Prycel - firma organizująca szkolenia, konferencje nt. samorządowych programów zdrowotnych
  • S4Studio - firma informatyczna, dzięki której mogą Państwo korzystać z Kreatora Programów Zdrowotnych

Jak korzystać z portalu?

Załóż bezpłatne konto aby skorzystać z pomocnego Kreatora Programów Zdrowotnych, znajdziesz tam Modelowe Programy Zdrowotne, które możesz zaimplementować w swoim samorządzie.

Doświadczenie

Stowarzyszenie CEESTAHC w ramach współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego (JST) prowadzi działalność edukacyjną skierowaną na doskonalenie jakości tworzenia i realizowania programów zdrowotnych, a co za tym idzie – lepszą alokację środków publicznych.
Od kilku lat współpracujemy z samorządami w całej Polsce, rozwijając kolejne projekty w odpowiedzi na rosnące potrzeby odbiorców.

Wybrane projekty:


2009 – indywidualne konsultacje programów zdrowotnych,
2010: cykl 9 konferencji JST poświeconych tworzeniu Programów Zdrowotnych po wejściu w życie "Ustawy Koszykowej"
2011: cykl 12 warsztatów dla JST poświęconych tworzeniu Programów Zdrowotnych, oraz Konferencja poświęcona przekształceniom , pod patronatem Ministra Zdrowia
2012: Modelowy Program Zdrowotny Profilaktyki Wtórnej po Ostrych Zespołach Wieńcowych cykl konferencji edukacyjnych
• Modelowy Program Zdrowotny w Neonatologii
DobreProgramyZdrowotne.pl

Pełne archiwum konferencji samorządowych tutaj


Więcej informacji na temat naszej bieżącej działalności znajdą również Państwo na stronie: www.ceestahc.org